Video Formát Engerio

Objavte dynamiku v odporúčacích oknách: Ako funguje video formát

Popularita videa v online reklame neustále rastie. Tie isté príbehy vyrozprávate pútavejšie a ľudia informácie „pohltia“ očami oveľa rýchlejšie. Práve preto túto možnosť máte aj v odporúčacích oknách Engerio. Zaujmite návštevníkov médií a pozrite sa, ako ho môžete využiť aj pre vašu kampaň.

Čo sa v článku dočítate:

Upútajte príbehom v slovenských médiách

Video formát Engerio vám umožní prirodzene podporiť váš videoobsah na viac ako 100 slovenských médiách. Prehráva sa automaticky bez zvuku hneď po zobrazení. Vďaka dynamickej kreatíve rýchlejšie upúta pozornosť návštevníkov médií a tí si potom môžu zvuk kedykoľvek zapnúť. 

Formát sa skladá z krátkej videoukážky, lákavého nadpisu a jasného označenia ako „Reklama“ alebo „advertoriál“.

Prehrať video

Máte už existujúce reklamné spoty alebo iný videoobsah, ktorý si zaslúži viac videní? Tak ho použite: prilákate na ne širšie publikum a získate kvalitné návštevy na vašu cieľovú stránku. Výhodou tohto formátu je, že platíte len za samotné prekliknutie, či už ide o váš web, PR článok alebo blog.

Prečo využiť Engerio video formát?

  • Je natívne prispôsobený obsahu v médiách
  • Vďaka vhodnej reklamnej kreatíve cielite na relevantné publikum, s možnosťou zasiahnuť až 74 % slovenskej online populácie
  • Je prehrávaný len v bezpečnom prostredí pre vašu značku, známom tiež ako brandsafety
  • Video poskytuje vyššiu zapamätateľnosť reklamy
  • Neplatíte za prehrávanie, ale za preklik návštevníka na vašu webovú stránku

6 úspešných kampaní v sieti Engerio

1. Tatra Banka – Kybernetická bezpečnosť

Tatra Banka videoformát využila na podporu svojej kampane #predigitalnubezpecnost. Snahou bolo vzdelávať ľudí o tom, prečo a ako udržať svoje osobné údaje v bezpečí či ako sa vyvarovať podvodom. Video obsahovalo sériu kreatívnych príbehov na témy ako vishing alebo smishing. Upútavky priviedli na webovú stránku banky relevantných návštevníkov, ktorí sa mohli pozrieť  na digitálne podvody očami influencera a ambasádora značky, PPPítra.

Prehrať video
2. Jazyková škola

Video formát pre jazykovú školu jasne cielil na úzku skupinu ľudí, ktorí majú stres z rozprávania v cudzom jazyku pred ostatnými. Základom úspechu kampane bola vhodne zvolená kreatíva, ktorá ponúkla pomocnú ruku pri prekonávaní strachu. Relevantné návštevy na webovej stránke umocnil a motivoval aj nadpis s ponukou na ukážkovú hodinu zdarma.

Prehrať video
3. Familypark

Najväčší zábavný park v Rakúsku vytvára svoje kreatívy so zameraním na rodinné zážitky. Z reklamného videa je cítiť radosť a vyvoláva zvedavosť aj bez zapnutia zvuku. Kreatíva stojí na silnej príbehovej emócii. Jej cieľom je upútať nových návštevníkov zo širokého okolia. Zažiť neopakovateľné dobrodružstvo a deň plný smiechu s celou rodinou je silnou motiváciou na kliknutie. Čo myslíte?

Prehrať video
4. VSE

Kampaň VSE je úspešným príkladom komunikácie, ktorá oslovuje lokálne publikum a buduje s ním silné emočné puto. Premenovanie produktov s energiou na rýdzo východniarske názvy je zábavný a originálny spôsob, vďaka ktorému sa reklama stala zapamätateľnou a efektívnou. VSE tak posilnila svoju pozíciu spoľahlivého partnera pre východoslovenské domácnosti a získala kvalitné návštevy.

Prehrať video
5. Akcenta

Firma špecializujúca sa na devízové operácie komunikovala s cieľom zvýšiť povedomie o svojej ponuke medzi podnikateľmi a prilákať ich na svoju webovú stránku. Stavila na video formát so silnou témou – peniaze a ich úspora. Príbeh vyvolával zvedavosť už samotným nadpisom, ktorý avizoval výšku ušetrených eur.

Prehrať video
6. Kooperativa

Poisťovňa Kooperativa stavila na inakosť. V odporúčacích oknách Engerio zaujali kontrastným dynamickým vizuálom. Vhodne zvoleným nadpisom jasne oslovovali želanú cieľovú skupinu –  podnikateľov. To všetko prispelo k získaniu viac relevantných návštev pre poisťovňu.

Prehrať video
Ďalšie atraktívne videokreatívy

Poisťovňa Kooperativa stavila na inakosť. V odporúčacích oknách Engerio zaujali kontrastným dynamickým vizuálom. Vhodne zvoleným nadpisom jasne oslovovali želanú cieľovú skupinu –  podnikateľov. To všetko prispelo k získaniu viac relevantných návštev pre poisťovňu.

Tatra banka
Prehrať video
NN
Prehrať video
Hornbach
Prehrať video

Engerio report = prehľadnejšie dáta

V štatistikách kampane vám prinášame prehľadnejšie metriky na sledovanie a optimalizáciu vašej komunikácie. Vďaka nim lepšie zistíte, či videokreatíva rezonuje s vaším publikom.

Pripravili sme pre vás ukážkovú kampaň, v ktorej si môžete pozrieť celý report. Pribudli 2 metriky: „Zapnutie zvuku“, ktorá ukazuje počet používateľov, ktorí si vo videu zapli zvuk, a „Pozretia”, ktorá eviduje počet ľudí, ktorí si pozreli aspoň 25 % dĺžky videa.

Objavte silu video formátu aj vy

Video formát v odporúčacom okne Engerio vám ponúka ďalšiu možnosť na podporu a distribúciu vašich posolstiev. Rozšírte váš obsah na stovky médií a upútajte viac ako 74 % slovenskej online populácie. Kontaktujte nás, radi vám poradíme, ako premeniť video na silný nástroj, ktorý vám pritiahne kvalitné návštevy na vašu cieľovú stránku.